Воєнний конфлікт в Україні. 7 порад: як зберегти бізнес та співробітників.

Ще не оговтавшись від пандемії, економіка України переживає нові потрясіння. Причина – загроза воєнного конфлікту. Активне працездатне населення прагне перечекати небезпеку за кордоном, подалі від зони конфлікту. Бізнес давно відчуває гострий дефіцит співробітників.

Що ж робити бізнесу в настільки несприятливих обставинах? Як рекрутингове агентство, виділимо два ключові завдання, які слід реалізувати насамперед: зберегти цінні кадри та наймати нові таланти. План дій:

 • Не замовчуйте проблеми
  Ваші співробітники знають про загрозу воєнного конфлікту і для них важливою є реакція компанії. Розкажіть як компанія ставиться до ситуації і як планує працювати.
 • Запропонуйте релокейт
  Якщо структура вашої компанії дозволяє це реалізувати, запропонуйте бажаючим релокейт: роботу з іншого кінця України (західні регіони) або за кордоном.
 • Запропонуйте формат віддаленої роботи
  Замість того, щоб відпускати співробітника у відпустку своїм коштом, запропонуйте бажаючим працювати віддалено.
 • Давайте роботу талановитим фахівцям
  Через політику компаній та невиважені рішення керівництва деякі талановиті фахівці могли звільнитися і почати шукати роботу. Бізнесу важливо помітити талант та запропонувати місце у компанії.
 • Створіть план “Б” у кадровій політиці
  Оцініть можливі ризики та опрацюйте різні варіанти розвитку подій. Наприклад, хто очолить команду, якщо керівника мобілізують до армії. Ким замінити співробітників на ключових посадах.
 • Подбайте про зарплатний фонд
  Варто врахувати, що у воєнний час можливе зростання податків, конфіскація майна та інші непередбачені витрати. Створіть фінансовий резерв, з якого виплачуватимете зарплату співробітникам.
 • Подбайте про психологічне здоров’я співробітників
  Ситуація у країні викликає стрес у багатьох людей. Вам варто запропонувати корпоративного психолога для роботи зі стресом, що сприятливо позначиться на бізнесі загалом. Докладніше про особливості роботи корпоративного психолога та його вплив на бізнес дивіться тут.

Бажаємо нам всім мирного неба над головою. Впевнені, наші поради допоможуть зберегти ключових співробітників та стійкість компанії.

Дякую! Ваше повідомлення відправленно
Close